Aktualności ze żłobka w Sieradzu

Od zeszłego tygodnia w Żłobku AMIsiowa Kraina Dziecka w Sieradzu rozpoczęliśmy zajęcia online z cyklu #ZOSTANWDOMU. Czas na podsumowanie pierwszego tygodnia . Nasze AMIsie na zajęciach sensoplastyki stymulowały zmysł dotyku 🖐domowym kisielem, ćwicząc motorykę małą stworzyły wiosenne kwiaty🌷, tańczyły do swoich ulubionych piosenek rozwijając koordynację ruchową, rozwijały wyobraźnie słuchając książeczek📖 i tworząc na ich podstawie […]

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka ciocia Ania przeprowadziła zajęcia rehabilitacyjne. Jak zawsze była świetna zabawa. Każdy z AMIsiów chętnie brał udział w ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha oraz kończyn górnych.

Czytaj dalej

Na zajęciach muzykoterapii  nasze AMIsie uczyły  się wystukiwania prostych rytmów na różnych instrumentach. Ciocia Paulina uczyła nas również układów tanecznych do ulubionych piosenek.

Czytaj dalej

Słoneczna pogoda zachęca do spacerów, dlatego też nasza AMIsie wybrały się dziś na długi spacer w poszukiwaniu wiosny.Po powrocie do AMIsiowej Krainy Dziecka wspólnie rozmawialiśmy na temat pogody i wykonaliśmy prace plastyczną przedstawiającą aurę za oknem.  

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka obchodziliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji ciocia Sławka opowiedziała nam pokrótce historie tych świąt oraz porównaliśmy zawody jakie wykonują mężczyźni i kobiety. Wykonaliśmy laurki i słuchaliśmy piosenek o kobietach i mężczyznach. W związku z obchodzonym świętem nasze AMIsie otrzymały prezenty.

Czytaj dalej

W Żłobku AMIsiowa  Kraina Dziecka dziś odbyły się zajęcia Montessori. Ciocia Sławka przeprowadziła zajęcia badawcze z naszymi AMIsiami gdzie poznawali znaczenie i funkcjonowanie receptorów ciepła i zimna. Następnie wspólnie wymyślaliśmy różne zabawy przy użyciu spinaczy do prania.

Czytaj dalej

W dniu dzisiejszym w AMIsiowej Krainie Dziecka świętowaliśmy Światowy Dzień Dentysty. Z tej okazji w odwiedziny do naszych AMIsiów przyszła Pani Stomatolog, która opowiedziała  dzieciom o zasadach higieny jamy ustnej oraz przedstawiła im jak wygląda gabinet stomatologiczny. Aby dodatkowo uczcić Dzień Dentysty wspólnie umyliśmy zęby i odbyły się zajęcia edukacyjne w których ciocia Daria pokazała […]

Czytaj dalej

Dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka nasze AMIsie na zajęciach muzykoterapii świetnie się bawiły. Wspólnie z ciocią Pauliną wyrażali ekspresję muzyczną za pomocą farb. Zabawa była przednia przy której powstały piękne prace plastyczne.

Czytaj dalej

Wiosna tuż tuż. Dlatego też w AMIsiowej Krainie Dziecka na zajęciach plastycznych wyklejaliśmy kwiatki z plasteliny. Nasze Amisie rozwijały  motorykę małą po przez rozcieranie  plasteliny paluszkami. Jak widać musieli włożyć w to dużo pracy , ale udało się 🙂

Czytaj dalej

W AMIsiowej Krainie Dziecka tydzień zaczęliśmy od zajęć bajkoterapii z ciocią Darią. W związku z nadejściem ciepłych dni wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego podróżowania w samochodzie.      

Czytaj dalej

Load more