O NAS- ŻŁOBEK W ZDUŃSKIEJ WOLI

Żłobek AMIsiowa Kraina Dziecka w Zduńskiej Woli
 to miejsce przyjazne rodzinom, w którym realizujemy wizję nowoczesnego Żłobka stymulującego wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci, w którym wspiera nas Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI. Wiemy, że spokój o bezpieczeństwo i zdrowie Dzieci to warunki niezbędne do harmonijnego rozwoju, dlatego dajemy Waszym Dzieciom i Rodzicom różne możliwości.

Posiadamy nowy nowocześnie wyposażony lokal w dwie przestronne sale, salę integracji sensorycznej, gabinet do pracy indywidualnej. Nasze sale są AMisiowa Krainą wszędzie czekają na Nas kolorowe przyjazne Misie.

 

Poza budynkiem posiadamy duży obszar zielonego terenu, na którym aktywnie spędzamy czas.

W ramach pobytu Dziecka w Żłobku realizowane będą następujące zajęcia dodatkowe:

  • Sensoplastyka®

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

  • Rytmika

RYTMIKA czyli umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci

Wychowanie muzyczne, które prowadzone jest w Naszym ZŁobku, poprzez wspólny śpiew, taniec i grę na instrumentach pozytywnie przyczynia się do rozwoju Dzieci.
Muzyka pomaga w kształtowaniu dziecięcej wyobraźni. Jest też źródłem radości, odprężenie i ukojenie. Należy pamiętać, że muzyka zawsze i w każdym ćwiczeniu oddziałując całościowo na wszystkie sfery życia naszych Maluchów.

  • dogoterapia

Dogoterapia  jest to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony. Dogoterapia  wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje.

Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Dzieci mają szansę udoskonalenia umiejętności motorycznych, poprzez obserwowanie czynności wykonywanych przez zwierzę i naśladowanie ich, np. chodzenie, siadanie, leżenie. Jest to także znakomita okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa.

  • elementy Integracji Sensorycznej
  •  
  • gimnastyka korekcyjna                                                                                                                                 
  • zajęcia z logopedą
  • zajęcia z bajkoterapii                                                                                                         
  • zabawy z angielskim                                                                                                           

 

Dbamy aby każde dziecko czuło się w przedszkolu dobrze i rodzinnie. Razem świętujemy ważne daty jak urodzinki

 

Codziennie jak tylko pogoda pozwala spacerujemy po okolicy lub bawimy się na naszym kolorowym placu zabaw

 

Codziennie Nasze Kochane Ciocie edukują nas

 

Ale mamy też czas na swobodną zabawę w gronie rówieśników w bogato wyposażonych salach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.