Aktualności ze żłobka w Zduńskiej Woli

Korzystając z przepięknej pogody dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy na żłobkowym placu zabaw. Dzieci mają tu do dyspozycji wiele zabawek z których ochoczo korzystają. Takie wakacyjne dni AMIsiaki bardzo lubią.

Czytaj dalej

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami gimnastyki korekcyjnej. Dzieciom bardzo spodobała zabawa w której ich zadaniem było przechodzenie przez tunel zrobiony przez ciocię z kolorowych obręczy. Po gimnastyce nadszedł czas na zajęcia metodą M.  Montessori na których dzieci ćwiczyły motorykę małą i  rozwijały samodzielność poprzez napełnianie tub sensorycznych produktami sypkimi. A oprócz zajęć doskonale się bawiliśmy :).

Czytaj dalej

W naszym żłobku regularnie odbywa się rytuał powitalny w którym stosujemy elementy porannego kręgu. Śpiewamy piosenki, rozmawiamy wtedy o pogodzie jaka jest za oknem, przypominamy sobie porę roku oraz rozmawiamy na tematy zgodne z tematyką tygodnia. Dziś  rozmawialiśmy  o zwrotach grzecznościowych i o dobrym zachowaniu. Przypomnieliśmy sobie zasady, które poznaliśmy  we wrześniu, Oprócz tego przeprowadziliśmy […]

Czytaj dalej

Dziś dzieci z AMIsiowej Krainy Dziecka w Zduńskiej Woli wybrały się na spacer nad pobliski zbiornik wodny Kępina by obejrzeć  kaczki. Wycieczka była udana, bo udało się nam przyjrzeć z bliska pływającym kaczuszkom.  

Czytaj dalej

Na dzisiejszej dogoterapii w Zduńskowolskim żłobku rozmawialiśmy o emocjach. Ciocia opowiadała AMIsiakom, że każdy z nich odczuwa emocje, próbowaliśmy je pokazać i oglądaliśmy je na  kolorowych  ilustracjach.  Dowiedzieliśmy się, że zwierzęta również odczuwają emocje  oraz w jaki sposób je okazują.

Czytaj dalej

Na dzisiejszych zajęciach z Integracji sensorycznej wujek Mateusz przygotował dla dzieci niespodziankę- zagrał dla nich dziecięce piosenki o pieskach zgodnie z tematyką tygodnia, a zadaniem dzieci było dostosowanie tempa ruchu do szybkości muzyki.Dzieci ćwiczyły również kordynację ruchową  na huśtawce oraz wykonywały ćwiczenia z balonami.

Czytaj dalej

Na dzisiejszej muzykoterapii poznaliśmy nową piosenkę związaną z tematem tygodnia- „pieski małe dwa”. Podczas zajęć dzieci otrzymały instrumenty muzyczne,  którymi wystukiwały rytm. Nauka nowej piosenki pomogła  nam ćwiczyć pamięć i wrażliwość słuchową,

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie odbyły się zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Dzieci chętnie ćwiczyły ponieważ  bardzo spodobał im się tor przeszkód, który przygotowała dla nich ciocia.  W tym tygodniu do grona naszych AMIsiaków dołączyła piątka nowych dzieci, które coraz lepiej radzą sobie z adaptacją. One również brały udział w zajęciach, na których doskonale sobie poradziły. 🙂

Czytaj dalej

W Amisiowej Krainie Dziecka w Zduńskiej Woli dobrze się bawimy. Dzisiejszy dzień upłynął nam pod znakiem wspólnych tańców oraz wesołej zabawy:. Bawiliśmy się  w „starego niedźwiedzia”, „Balonika”, „pociąg”. AMIsiaki bardzo lubią zabawy muzyczno- ruchowe 🙂

Czytaj dalej

W tym tygodniu w AMIsiowym żłobku tematem przewodnim jest  „Mój przyjaciel pies” . Dzieci na Dogoterapii rozmawiały z ciocią na temat sposobów opieki nad swoimi pupilami, przypomniały sobie,że należy pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza. Na bajkoterapii wysłuchały książeczki czytanej przez ciocię oraz oglądały ilustracje  związane z tymi zwierzętami w  kolorowych książeczkach.  

Czytaj dalej

Load more