Aktualności ze żłobka w Sieradzu

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka wielkie przygotowania. Wszyscy krzątają się, na sali pojawiły się dekoracje, a w powietrzu unosi się aromat pieczonego ciasta… Już jutro w AMIsiowym żłobku i przedszkolu odbędzie się pasowanie🖍. Dlatego też razem z ciocią Karoliną przygotowaliśmy na tą uroczystość słodki poczęstunek🥧

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka jak w każdy poniedziałek wujek Mariusz prowadził rehabilitacje. Od samego rana zrobiliśmy rozgrzewkę biegając po sali. Następnie wujek przygotował dla nas zabawy rozwijające zdolności utrzymania i równowagi oraz zabawy z elementami skoku i podskoku.

Czytaj dalej

Na dzisiejszych zajęciach Matematyka dla smyka z ciocią Karoliną nasze starsze AMIsie utrwalały liczenie oraz uczyły się pisania cyfr. Natomiast nasze maluszki poznawały kształty. Rozwijały motorykę małą wykorzystując do tego podświetlaną tablicę, sortery oraz drewniane układanki oraz motorykę dużą przy zabawie ruchowej.  

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu świętowaliśmy 2 urodziny Jagódki. Z tej okazji wszystkie AMIsie ubrały kolorowe nakrycia głowy i zaśpiewały uroczyście ,,STO LAT”. Nasza solenizantka pomyślała życzenie i symbolicznie zdmuchnęła świeczkę. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Kochana Jagódko, życzymy ci wszystkiego najlepszego, dużo prezentów i żebyś zawsze była uśmiechnięta tak […]

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Z tej okazji ciocia Kasia przeczytała nam wierszyk i pokazała instrukcje jak prawidłowo myć ręce. Następnie zrobiliśmy bardzo ciekawy eksperyment z wykorzystaniem mleka, pieprzu i mydła. Mogliśmy zaobserwować jak mydło powoduje, że pieprz ucieka. Kolejno stworzyliśmy wspólnie plakat z odbitymi naszymi dłoniami i […]

Czytaj dalej

Wszystkie AMIsiów uwielbia spędzać czas na naszej Sali Doświadczania Świata. Dziś na magicznym dywanie zbieraliśmy liście oraz skakaliśmy do kałuży. Dodatkowych wrażeń dodało zastosowanie aromaterapii – jesienią zmysł węchu pobudzamy olejkiem lawendowym. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, aby się zrelaksować i odprężyć.  

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka rozmawialiśmy o jesiennych kolorach. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć obrazy przedstawiające widok z okna. Nasze prace powstały na kartonach tekturowych przy użyciu kredy maczanej w wodzie z cukrem pudrem. Jesienne drzewa naprawdę wyszły nam wspaniale.  

Czytaj dalej

Za oknami deszcz i plucha. Jesienna pogoda potrafi być bardzo zdradliwa. W tym okresie powinniśmy bardziej zadbać o zdrowie. Dlatego dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka nasze starszaki pod okiem cioci Kasi zrobiły syrop z cebuli. Jest on bardzo prosty w wykonaniu i skuteczny w leczeniu przeziębienia, ale również wzmacnia naszą odporność.

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka od samego rana ćwiczyliśmy. Wujek Mariusz stworzył dla nas specjalny tor do przejścia. Każdy AMIś z uśmiechem pokonywał przeszkody. Zajęcia dały nam dużo energii na cały dzień.

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka wielkie święto🎉. Obchodzimy 2 urodziny istnienia naszego żłobka. Z tej okazji ciocia Karolina pomogła zrobić nam pyszny, tęczowy tort🎂. Następnie, aby tradycji stało się za dość, usiedliśmy wszyscy w kole, ubraliśmy nasze urodzinowe nakrycia głowy i zaśpiewaliśmy ,,STO LAT”. Po wesołym świętowaniu udaliśmy się na poczęstunek. Tort był bardzo smaczny. […]

Czytaj dalej

Load more