Aktualności ze żłobka w Sieradzu

Dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu, korzystając z pięknej i słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer. Przechadzając się uliczkami sieradzkiego rynku dotarliśmy do fontanny. Dzieci miały okazję ochłodzić się w ten upalny dzień. Odpoczywając na placu teatru, największe zainteresowanie AMIsiów wzbudziła rzeźba w kształcie kuli. Spędzony czas na świeżym powietrzu sprawił nam ogromną radość.

Czytaj dalej

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Dlatego dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka na zajęciach sensoplastyki wykorzystaliśmy piasek kinetyczny, który pozwolił nam na stworzenie piaskownicy w sali. Budowaliśmy, ugniataliśmy babki z piasku, stymulując przy tym koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwicząc sprawność paluszków i rączek.  

Czytaj dalej

Dzisiejsze zajęcia z Ciocią Iwonką rozpoczęliśmy od rozgrzewki do piosenki „Tańcz, tańcz, tańcz” co bardzo przypadło dzieciom do gustu😁👯‍♀️👯‍♂️ następnie była zabawa z tamburynem kształtująca orientacje przestrzenną. A głównym programem dzisiejszego dnia był tor przeszkód z deskorolką 🛹, która wymagała od dzieci utrzymania równowagi i siły kończyn górnych i obręczy barkowej. Dzieci świetnie sobie poradziły […]

Czytaj dalej

Dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu grupa przedszkolna wykonała tęczową chmurkę z rolki po papierze. Nasza chmurka uwielbia przebywać na błękitnym niebie, dlatego sięgnęliśmy po niebieską farbę. Następnie przykleiliśmy chmurkę oraz wycięte paski z bibuły, które stworzyły piękną i kolorową tęczę. Efekt końcowy przyniósł nam wiele uśmiechu. Tym bardziej, że taką pracę wykonaliśmy samodzielnie.

Czytaj dalej

2021.06.15 Montessori Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka zajęcia Montessori odbyły się na świeżym powietrzu. Wspólnie budowaliśmy różne konstrukcje z drewnianych klocków oraz tworzyliśmy kreatywne obrazy z kolorowych patyczków. Uczyliśmy się również przypinać karteczki do sznurka za pomocą drewnianych spinaczy do prania.

Czytaj dalej

2021.06.14 Idzie lato… ,,Kwiatki – bratki i stokrotki dla Malwinki, dla Dorotki. Kolorowe i pachnące, malowane słońcem.” Słoneczko świeci coraz mocniej, a na dworze coraz cieplej. AMIsię doskonale wiedzą, że w takie dni trzeba bardziej zadbać o kwiatuszki w naszym ogrodzie. Wybraliśmy się dziś na dwór, aby je podlać i przypomnieć sobie jakie dominują kolory […]

Czytaj dalej

2021.06.11 Sala Doświadczania Świata Dziś nasze AMIsie spędziły czas na Sali Doświadczania Świata, gdzie mogą się zrelaksować i odprężyć. W tej sali, każde dziecko znajdzie coś dla siebie, aby dobrze się bawić i pobudzać główne zmysły potrzebne do rozwoju.

Czytaj dalej

Dziś korzystając z pięknego przedpołudnia nasze AMIsie uczestniczyły w zajęciach multisensorycznych. Na początek przygotowały przepyszną orzeźwiającą arbuzową lemoniadę- ćwicząc przy tym motorykę małą, ale także stymulując zmysł smaku, jak i węchu. W drugiej części zajęć dzieci malowały lodowymi farbami. Naturalna ekspresja pozwoliła dzieciom stworzyć piękne dzieło sztuki, stymulując przy tym zmysł wzroku oraz dotyku.

Czytaj dalej

Dzisiaj na zajęciach rehabilitacyjnych nasze AMIsie z AMIsiowej Krainy Dziecka w Sieradzu dzielnie i sumiennie wykonywały wszystkie zadania, które przygotowała dla nich ciocia Iwonka. Ćwiczenia stanowiły dla dzieci niemałe wyzwanie, wszak nie tak prosto jest utrzymać się na równoważni, a jeszcze trudniej chwycić woreczek i rzucić do celu stojąc na niej. Czy AMIsie podołały wyzwaniu? […]

Czytaj dalej

Dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu połączyliśmy zajęcia plastyczne z elementami edukacji matematycznej. AMIsie utrwalając poznane już wcześniej figury geometryczne (koło i trójkąt) oraz nazwy poszczególnych barw, stworzyły kolorowe lody. Dzieci opowiadały jaki smak lodów lubią najbardziej i wybierały koło, które kojarzyło im się z danym smakiem (np. różowy -truskawka, żółty – cytryna), a […]

Czytaj dalej

Load more