Aktualności ze żłobka w Sieradzu

W AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu świętowaliśmy dzisiaj trzecie urodziny Mai. Tradycyjnie założyliśmy kolorowe okulary oraz nakrycia głowy, a także zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat”. Każdy z AMIsiów życzył solenizantce mnóstwa uśmiechu i prezentów. Nie zapomnieliśmy również o naszej magicznej skrzyni z prezentami, z której Maja wybrała sobie samochodzik. Na zakończenie przyjęcia udaliśmy się na przepyszny […]

Czytaj dalej

Dzisiaj w AMIsiowej Krainie Dziecka w Sieradzu obchodziliśmy Dzień Teatru. AMIsie chętnie opowiadały czy były w teatrze, z kim i co tam widziały. Ciocia powiedziała nam o budowie teatru, kto w nim występuje, jak powinniśmy się zachować podczas przedstawienia. Mieliśmy również okazję pobawić się w teatr oraz poznaliśmy literkę „T”.

Czytaj dalej

Dzisiaj Amisiową Krainę Dziecka odwiedziła Misia. Najpierw ją przywitaliśmy, każdy z nas miał okazję ją pogłaskać. Następnie zadbaliśmy o sierść naszego czworonoga, przy użyciu szczotek dokładnie wyczesaliśmy Misię. Ciocia Agata przygotowała dla nas różne obrazki, naszym zadaniem było połączyć je w pary. Na koniec zajęć wszyscy nakarmili psa.

Czytaj dalej

Dzisiaj od samego rana w Żłobku AMIsiowa Kraina Dziecka rozbrzmiewała przepiękna muzyka. Wszystko to za sprawą cioci Pauliny i jej zajęć z muzykoterapii, podczas których zamieniła nasze AMIsie w zespół muzyczny. Dzieci uczyły się grać na różnych instrumentach, między innymi na cymbałkach, dzwonkach, czy też trójkącie. Na koniec zatańczyliśmy ze wstążkami do piosenek o wiośnie.

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka na zajęciach rehabilitacji AMIsie robiły to co uwielbiają najbardziej. Rozpoczęliśmy zajęcia od biegania po całej sali, a następnie zamieniliśmy się w żabki i próbowaliśmy przeskoczyć pomiędzy szczebelkami.

Czytaj dalej

Zaglądające przez okna wiosenne słonko zachęciło dzisiaj nasze AMIsie do aktywności fizycznej poza murami AMIsiowej Krainy Dziecka. Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom niesamowitą radość, co widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach.  

Czytaj dalej

Poniedziałek jest jednym z ulubionych dni naszych AMIsiów, ponieważ właśnie w tym dniu odwiedzają Salę Doświadczania Świata. Dzisiaj dzieci stymulowały swój zmysł wzroku poprzez światłowody, kule świetlne oraz gry na magicznym dywanie. Nie zapomnieliśmy również o aromaterapii. Na zakończenie zajęć wyciszyliśmy się słuchając dźwięków natury oraz muzyki relaksacyjnej.

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka świętowaliśmy zbliżający się Dzień Wiosny. Podczas porannego kręgu mieliśmy okazję poznać zwiastuny nadchodzącej pory roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. AMIsie z radością uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Na koniec używając łyżeczek stworzyliśmy kolorowe tulipany.

Czytaj dalej

Dziś w AMIsiowej Krainie Dziecka wzbogacaliśmy wiedzę na temat bocianów. AMIsie obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak wygląda życie ptaków oraz jakie są ich przyzwyczajenia. Na zajęciach układając puzzle poznaliśmy również wygląd bociana. Na koniec wykonaliśmy karty pracy.    

Czytaj dalej

Wiosna czeka tuż za rogiem, dlatego w Żłobku AMIsiowa Kraina Dziecka w Sieradzu kontynuujemy jej tematykę. Dzisiaj nasze małe AMIsie utrwaliły znajomość pierwszych oznak tej pory roku kolorując obrazek oraz korzystając z tablicy multimedialnej. Dzięki tym zadaniom ćwiczyliśmy prawidłowe trzymanie kredki w dłoni, naszą pamięć i skupienie, a także koordynację oko-ręka. Korzystając z okazji przypomnieliśmy […]

Czytaj dalej

Load more