Aktualności ze żłobka w Zduńskiej Woli

Na zajęciach z dogoterapii Amisiaki odwiedziła dzisiaj Misia. Nasze dzieciaki rozwijały dzisiaj swoją spostrzegawczość szukając dwóch takich samych obrazków wśród wielu. Obrazki przedstawiały różne rasy piesków, o których dzieciom opowiadała ciocia Agata, która przywiozła ze sobą kolorowanki z wizerunkiem Cavaliera, czyli Misi. Na koniec wszyscy nakarmili pieska.

Czytaj dalej

W tym tygodniu w  Żłobku AMisiowa Kraina Dziecka w Zduńskiej Woli rozmawiamy z dziećmi na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Ciocia przeczytała nam bajkę o baranku Franku, a następnie opowiedziała na czym polega tradycja związana z nadchodzącymi świętami. AMIsiaki doskonale poradziły sobie z zadaniem: ” Co wkładamy do koszyczka wielkanocnego?”.

Czytaj dalej

Dziś odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu ” Jemy dobrze”. Amisiaki wraz z Ciocią Lucynką wykonały pastę z avocado i jaj. Kanapeczki udekorowały szczypiorkiem i rzeżuchą, które posadziliśmy na ostatnich zajęciach. Takie zdrowe, wiosenne kanapeczki zniknęły w mgnieniu oka.

Czytaj dalej

W dniu dzisiejszym w Amisiowej Krainie Dziecka obchodziliśmy 3 urodziny Fabiana! Z tej okazji dzieci zaśpiewały huczne i głośne sto lat, był tort, oraz prezenty ! Niech Ci słonko ciepło gra, Niech Twój uśmiech długo trwa, Nie trać swej wesołej minki, Dziś są Twoje urodzinki Fabian, życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze! 🙂🎂🎈

Czytaj dalej

Dziś Amisiowe maluszki na tropie owoców i warzyw . Ciocia była w niemałym szoku jak dzieci dobrze znają ich nazwy. Zgadnijcie który owoc najbardziej lubią wasze pociechy, a które warzywo najmniej ?

Czytaj dalej

Dzis na zajeciach metodą Montessori Amisiaki wykonaly pracę plastyczną zgodną z tematem tygodnia. Dzieci obejrzały film edukacyjny o wiośnie i zwierzątku ją zwiastującym-bocianie a nastepnie każdy dając wodzę swojej wyobraźni wykonal obrazek zwierzątka. Usprawnilo to motoryke małą dzieci a także dało wrażenia dotykowe- użyte zostały różne faktury.

Czytaj dalej

Podczas dzisiejszych zajęć grupa motylków poznała literke 'B'. Dzieci pisały literkę na tablicy oraz rysowały ją paluszkiem po tacy, na której byla wysypana mąka. Ich zadaniem byłorównież dopasowanie przedmiotów do odpowiednich obrazków zaczynających się na „B”.

Czytaj dalej

Dzisiaj doświadczanie dotykowe. Wszystkie dzieci przy pomocy cioci i wujka układały taktylne puzzle. Każde z dzieci pojedynczo siedziała na podwyższeniu na dysku sensorycznym i łowiło obrazki ze zwierzątkami. Na każdym obrazku dzieci zapoznawały się z futerkiem, skórą jakie pokrywa ciało danego zwierzątka. Każdy mógł pogłaskać i sprawdzić czy jest to przyjemne w dotyku. Starszaki miały […]

Czytaj dalej

Dzisiaj na zajęciach z językiem angielskim uczyliśmy się alfabetu w języku angielskim. Najpierw ciocia powiedziała nam jak się wymawia każdą z literek a następnie zaśpiewała piosenkę, która szybko wpadła w ucho naszym Amisiakom. Na koniec każda grupa miała za zadanie odnaleźć na tablicy odpowiednią literkę i zakreślić ją w koło. Brawa dla naszych maluchów.

Czytaj dalej

 Dziś na porannym kręgu ciocia przyniosła wiosenne „kotki” Dzieci nie widziały jeszcze tak dziwnego kotka, co by nie miał nóżek, nie biegał po płotkach. Co by nie pił mleka z glinianego spodka. To szaro bure kotki z gałązek wierzbowych. Nasze Amisiaki poznawały wielozmysłowo wiosenne marcowe rośliny: obserwowały, dotykały, głaskały „kotki”, wtulały twarz, wąchały oraz słuchały […]

Czytaj dalej

Load more