Aktualności ze żłobka w Zduńskiej Woli

Na dzisiejszych zabawach z językiem angielskim tematem przewodnim były lody, które jemy przeważnie latem. przypomnieliśmy sobie słownictwo związane z pogoda ponieważ opisywaliśmy czy pada dzisiaj deszcz czy świeci słońce. Starszaki zrobiły dzisiaj dla wszystkich lodowe memory, w które później wszyscy graliśmy. Przy okazji powtórzyliśmy kolory i przypomnieliśmy ulubione piosenki.

Czytaj dalej

Dzisiejsze zajęcia ruchowe odbyły się na dworze. Na początek była taneczna rozgrzewka do piosenki „Tańcz tańcz”. Nastepnie Starszaki rywalizowały ze sobą w dwóch drużynach pokonując tor przeszkód, a później w parach musiały utrzymać piłeczkę chodząc bokiem i współpracując ze sobą. Na koniec dzieci miały za zadanie zbić kręgle – co wymagało dużej koordynacji wzrokowo- ruchowej […]

Czytaj dalej

W tym tygodniu z AMisiakami rozmawiamy na temat zbliżającego się lata. Wszyscy już zauważyliśmy, że temperatury za oknem są coraz wyższe i słońce świeci coraz mocniej i dłużej. Ciocia na porannym kręgu opowiedziała jakie są oznaki lata. Później trochę się rozruszaliśmy przy naszych ulubionych piosenkach.

Czytaj dalej

Dzisiaj na zajęciach z elementami integracji sensorycznej dzieci bawiły się z piłkami. Starszaki w zespołach, przekazywały sobie piłkę na różne sposoby 🙂 ćwiczyliśmy przy tym swoją koordynację. Później starsza grupa próbowała odgadnąć jaki zapach ukryty był w magicznych buteleczkach od wujka – to było trudne zadanie. Nasza młodsze AMIsiaki również ćwiczyły z piłeczkami, próbowaliśmy masować […]

Czytaj dalej

Kto powiedział ze zajęcia z logopedą nie mogą odbyć się na dworze ? Korzystając ze słoneczka wyruszyliśmy w poszukiwaniu oznak lata Dzieci szukały skarbów które ciocia przygotowała na obrazkach . Dmuchaliśmy dmuchawce, słuchaliśmy jak bzyczą pszczółki . Spotkaliśmy nawet ślimaka To był ekscytujący dzień !!

Czytaj dalej

Dzisiaj grupa niedźwiadków przypomniała sobie literkę ' R '. Dzieci przypomniały sobie kształt literki a także wymieniały przedmioty rozpoczynające na 'R', oraz wymawiały ją do lusterka, aby zobaczyć jak układają się ich język. Na koniec wylepiły literkę plasteliną.

Czytaj dalej

Dzisiejsze przedpołudnie nasze AMIsiaki spędziły na spacerze w poszukiwaniu lata. Radośnie śpiewając obserwowaliśmy pobliskie ogródki, w których zaczynają rosnąć młode warzywa.  Zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek przy zbiorniku Kępina, gdzie obserwowaliśmy pływające kaczuszki.

Czytaj dalej

„Małpa Filomena w dużym ZOO mieszkała, Małpa Filomena wszystko robić chciała. Skakała, skakała, wciąż się wyginała, Na drzewo wchodziła, patrzcie, co robiła. „Jak zawsze zajęcia rozpoczęliśmy rytuałem powitalnym. Przewodnim tematem dzisiejszych zajęć  była wycieczka do Zoo. Dzieci chętnie naśladowały zwierzęta poprzez ruch i odgłosy. Następnie zagrały rytm na instrumentach oraz zapoznały się z nową piosenką […]

Czytaj dalej

Od 08.06.2021 rozpoczęliśmy nowy projekt Higiena w Eksperymetach prowadzony przez Naszą Ciocię Lucynkę. Podczas pierwszych zajęć z Akademii czyściocha zadbaliśmy o nasz nos, który ma wiele funkcji : odpowiada za odczuwanie zapachów i ogrzewa powietrze zanim trafi ono do płuc. Występujące w nim włoski i śluz pomagają również wyłapać zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. […]

Czytaj dalej

Helo, helo ! Dzisiaj na zabawach z językiem angielskim odwiedzili nas Tom i Keri , którzy razem z ciocią zabrali nas na wycieczkę do ZOO.  Każde dziecko wcieliło się w rolę jednego zwierzęcia i wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Jungle animals song” . Na koniec ciocia mówiąc nazwę zwierzęcia, AMIsiaki miały pokazać, która maska go przedstawia.

Czytaj dalej

Load more